Home > Off topic // Plepalai ir mintys > Sugrįžimas į vaikystę: CIRKAS

Sugrįžimas į vaikystę: CIRKAS

Kažkada kažkas kažkaip kažko paklausė, koks žaidimas buvo pirmas jo gyvenime… ir aš pats pagalvojau, kągi atsakyčiau, jeigu tas kažkas to būtent manęs paklaustų.

Buvau įsitikinęs, kad tokiu žaidimu bus Risk. Nes jį turbūt pradėjau žaisti jau strateguodamas. Pusbrolis gavo dovanų, tad mes su broliu ir juo trise žaisdavome net po kelias paras trunkančias partijas… Man buvo gal 14-ka?

Nors anksčiau, kokio 8tojo gimtadienio proga buvau gavęs dovanų iš krikšo tėvo rusišką monopolį (nukopintą nuo originalo, tačiau pastarojo dar kokius 7 metus Lietuva nematė nuo duotojo momento, tad buvau way_ahead_in_time). Tiesa, monopolį sužaidėme kelis kartus įdomiai su tėvais (primenu, kad man tebuvo apie 8-9 metai), o vėliau, kai jiems pabodo, neberadau kolektyvo rimtai žaidimo partijai. Jaunesnis brolis irgi turėjo įtakos tam, kad iš to monopolio po kurio laiko liko tik pinigai… Bet ir gerai, nes visas tas “šansų” korteles tekdavo skaityti rusų kalba. Už pastarosios mokėjimą turbūt esu dėkingas būtent šiam žaidimui ir, aišku, serialui “Ir turtuoliai verkia”. Nepamenu nei kas ten buvo, nei kaip, bet visi žiūrėjo jį. :))

Tiesa, su tais rusiško monopolio pinigais pasigaminau savo nuosavą monopolį. Ant didelių popieriaus lapų, suklijuotų juostelėmis lipniomis… Žaisdavome valandų valandas laiptinės aikštelėse tarp aukštų. Tuomet man buvo gal kokie 12 metų…

Bet o ką žaidžiau dar anksčiau? Bandžiau atsiminti, bet nepavyko… pakol akis neužkliuvo už vieno kolegos blogerio saituko ir jame pamačiau žaidimą, kurį žaidžiau turbūt dar iki mokyklos. Susipažinkite – CIRKAS. Puikiai pamenu, kaip žaisdavau su močiute, ir kaip erzindavo tas ožys, kur ant 107 laiptelio tave numesdavo beveik visiškai žemyn… :):)

O nuo kokių stalo žaidimų prasidėjo Tavo kelionė?

Galbūt pasufleruosi ir man daugiau vaikiškų prisiminimų?..

Advertisements
 1. 2011/08/11 at 21:18

  prisimenu ir šitą 😉

  • 2011/08/11 at 21:48

   🙂 šitas, pasirodo, daugelio žmonių atpažystamas, galbūt kažkuriuo metu tebuvo vienintelis žaislas Lietuvėlėje?

 2. Praetor
  2011/08/12 at 00:24

  Vo! Šitą ir aš žaidžiau! 🙂 O dar azartas koks buvo 🙂 Tik jis turėjo vieną minusą – kartais niekaip nesibaigdavo, nes niekaip nesisekdavo pasiekti 120 langelio :))

  • 2011/08/12 at 08:17

   jojo, ypatingai tos kopetėlės žemyn ir kopetėlės aukštyn nuotaiką arba sugadindavo, arba… visgi dažniau sugadindavo :D:D

 3. Juliusan
  2011/08/12 at 12:49

  Ėėėė tai nejaugi niekas neprisimena lietuviško Monopoly klono – “Menedžeris”? Didelė žalia lenta, lietuvos miestų rajonai, geltoni pinigai, raudonos “šanso” (kažkaip kitaip vadinosi) kortelės. Viskas ant storo kartono… Tas buvo mano pirmasis stalo žaidimas.

  • 2011/08/12 at 13:32

   Žinok tikrai nepamenu – ten, kur aš gyvenau (provincijoje), greičiau atsirado kažkokių gerų dėdžių iš Vakarų parsiunčiami (tiksliau su daužtom mašinom iš Prancūzijų ir Vokietijų pargabenami) angliški/vokiški/prancūziški monopoliai 🙂 Pabandžiau sugūglinti tą žalią menedžerį, bet nepavyko…

 4. 2011/08/13 at 20:51

  va šiand kaune prismoj mačiau žaidimą Cirkas. Spėju, kad tas pats žaidimas. Žinoma yra lentos “redizainas”.

  • 2011/08/14 at 22:18

   padarei didelę reklamą Prismai – teks dabar ten važiuot ir galbūt recenziją ruošt naujam žaidimui :D:D

 5. Titnagas
  2011/12/27 at 08:01

  Zaidimu KLASIKA Jewreju okupuotoje salyje geresnio zaidimo vaikuciams niekas nesugalvos, o evro garbintojams liko tik kortos ir lochotronai

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: