Home > Naujienos // News > Geriausi 2011 metų žaidimai!

Geriausi 2011 metų žaidimai!

Prieš gerą mėnesį traukinukuose atgulė visos šių metų Spiel des Jahres nominacijos, kurioms nuo šiemet kompaniją palaikys ir dar vienas apdovanojimas – Kennerspiel des Jahres. Apie pastarąją naujieną irgi galima pasiskaityti tame pačiame įraše, tačiau šįkart tebūnie viskas labai trumpai ir aiškiai – pastarasis apdovanojimas suteikiamas šiek tiek sudėtingesniam ir rimtesniam stalo žaidimui, o štai Spiel des Jahres gali drąsiai būti tokių elementarių žaidimų kaip Dixit ar Villa Palleti žaidimų aikštelė.

Taigi, pažiūrėkim ką KĄTIK pranešė garbinga komisija…

Spiel des Jahres 2011 tapo:

QWIRKLE

Traukinukai sakė, kad laimės… ASARA.

<..>

Kennerspiel des Jahres 2011 tapo:

7 WONDERS

Traukinukai sakė, kad laimės… 7 Wonders.

Traukinukų pataikymo procentas = 50%.

Ir nors abu apdovanojimai yra labai vertingi ir daug ką pasakantys apie stalo žaidimus, manau, kad masė žmonių vis tiek susižavės tik Spiel des Jahres logotipu, kurį įpratę matyti metai iš metų ant geriausiųjų žaidimų dėžučių. Tuo tarpu, traukinukų nuomone, “rimtesnis” Kennerspiel des Jahres apdovanojimas dar turės pakovoti už savo būvį po saulę, nors ir bus klijuojamas ant rimtesnių ir “gilesnių” žaidimų dėžučių. Kita vertus, tokių žaidimų žaidėjai puikiai žino pastarąjį apdovanojimą, todėl nuo šių metų galima sakyti labai gražiai atsisijoja kritinė masė nuo žaidėjų grietinėlės…

Darkart sveikiname šių metų nugalėtojus – juk tai geriausieji 2011 metų žaidimai! Sėkmės visiems!

Beje, galime prisiminti ir artimos praeities Spiel des Jahres nugalėtojus:

2010-ųjų geriausias žaidimas DIXIT yra aprašytas čia,

o dar metais senesnis 2009-ųjų nugalėtojas DOMINION irgi jau guli traukinukų archyve.

2007-aisiais geriausias metų žaidimas buvo Zoolorretto, kurį rasi čia,

o 2003-aisiais geriausiuoju pavadintas gražusis ALHAMBRA, recenzija čia.

Advertisements
 1. 2011/06/27 at 15:12

  tai kad tas 7 wonders nėr ypatingai sudėtingas. O jei lyginti Dominion ir 7 wonders, tai visdėlto Dominion buvo žymiai labiau inovatyvus, nei 7W.

  • 2011/06/27 at 15:30

   dvigubą apdovanojimų standartą supratau taip, kad Spiel des Jahres apims labiau abstrakčius 5-minučių-taisyklių žaidimus, tokius kaip Dixit, Villa Paletti, Qwirkle, inGenious ir t.t. O tuo tarpu Kennerspiel aprėps viską, kas liko: tas “sudėtingesnis” nebūtinai turės būti TALISMAN ar kokių nors LE HAVRE lygio, kad patektų į šią kategoriją. Matyt komisijai tiesiog nebepatogu “metų žaidimu” rinkti paprastučius ir abstrakčius žaidimus, todėl atsirado poreikis dvejopai sistemai. Gal ir gerai…

 2. 2011/06/27 at 22:26

  va kaip tik TALISMAN tai galima prie paprastų priskirit, nes jis ir yra paprastas. Ten galimų veiksmų ir taktikų labai mažai. Kol kas vienintėlis man patinkantis nuotykinis žaidimas yra Descent.

  • 2011/06/28 at 08:22

   nu va… guli jau porą mėnesių tas Talisman man paskolintas, tipo apžvalgai parašyt, bet kažkaip galvojau, kad jis bus sudėtingesnis jau vien dėl krūvos ten kortelių ir ne tokios jau plonos taisyklių knygutės. Matai kaip kartais klaidingas įspūdis gali susidaryt!

 1. 2011/06/29 at 09:44

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: