Home > Naujienos // News, Off topic // Plepalai ir mintys > Ar kompiuterija kertasi su stalu? Arba tai, kaip Days of Wonder flirtuoja su iPadu…

Ar kompiuterija kertasi su stalu? Arba tai, kaip Days of Wonder flirtuoja su iPadu…

Prisipažinsiu – labai ilgai neuždariau to lango ir vis ruošiausi sukurpti kokį įrašą, kuomet Days of Wonder pristatė būtent Apple iPad įrenginiui pritaikytą Small World žaidimą, t.y. planšetinę šio žaidimo versiją prisilietimams jautriai aplinkai.

Žaidimas buvo skirtas arba SOLO režimui (žaidi vienas, pvz.: tualete ar vonioje), arba partijai su vienu gyvu varžovu. Suprask, draugu, kaimynu, klasioku, partneriu… Bet tai čia toli gražu ne tas pats, kas prie vieno puikaus dizaino žemėlapio sėdėti su keturiais draugais (!), gyvai reaguojančiais į tavo piktus kėslus, ar ne?

Taip nieko tąkart ir neparašiau…
…ir galvojau, kad niekas apie tai nesužinos, ir net nereikės pradėti diskusijos apie tai, kad kompiuteriniai žaidimai ir stalo žaidimai YRA DU SKIRTINGI DALYKAI, ir neturėtų būti jie makaluojami. Tačiau čia diskusiją papildytume tokiais žaidimais kaip Civilization ar Age of Empires III, kurie yra grynakraujai atvirkštinio eismo įrodymai (t.y. kompiuterinis žaidimas tampa stalo žaidimu).

Tada dar visų žinomoje linkomanijoje atradau RISK žaidimo kompiuterinę versiją… ir šioji taip mane užkabino, kad kol visų lygių neįveikiau, tol ikonėlė nedingo nuo darbastalio. Be to, šis kompiuterinis žaidimas vėl sugrąžino norą ištraukti iš lentynos dulkėmis ir tarakonų pėdų antspaudais nusėtą Risk stalo žaidimo dėžutę… Netgi to pasekoje vieną spec. įrašą pagimdžiau 🙂

Na bet ne apie tai šįkart…

Sėdžiu sau prie lango, penktadienis, ne trylikta… laukia savaitgalis, mintyse įvairūs planai…

IR ŠE TAU KAD NORI!!!

Traukinukams traukinukiškai baisus pranešimas – Days of Wonder ir TICKET TO RIDE irgi myli iPadą!

Taip taip, šis žaidimas irgi keliasi į kompiuterinį pasaulį, ir nors tai nėra naujiena (šis žaidimas jau senai žaidžiamas oficialiame interneto portale, kur kiekvienas stalo žaidimo pirkėjas turi nemokamą prisijungimą su pakuotėje rastais kodais), tačiau vėlgi tenka prisiminti, kad žaidžiame su ugnimi – iPadas ir jo sąsaja su vartotoju tokie patogūs ir patrauklūs, kad stalo žaidimas gali išties tuoj netekti dėmesio.

iPadinė Ticket to Ride versija išties atrodo labai patraukliai…Varžovų čia bus net iki 4, jau nekalbant apie multiplayer internete, kur tavęs laukia milijonai varžovų… Dar vienas koziris prieš stalo žaidimo versiją – žemėlapiai. Stalinė versija tau duoda vieną (na aišku gali prisipirkti visų versijų, bet to daryti neapsimoka), o iPadinė pradedant Šveicarija ir baigiant JAV ar Europa. Ir juk aplikacijas lengva tobulinti, papildyti ir kitaip gerinti, todėl tikėtina, kad susilaukus sėkmės tai bus padaryta.

Pažiūrėk į trailer’į, ir pasakyk, kad nesudomino, ką? Tie visi garseliai, efektukai ir gražbylystės tikrai masina, ar ne?

Sudomino, ir dar kaip! Todėl matyt man pačiam ir baisu, kad dabar yra didesnis šansas, jog ateis juodoji diena. Diena, kuomet į draugų raginimą susitikti ir pažaisti stalo žaidimus atsakysiu neigiamai apsikabinęs technologinį pakaitalą. Tiesa, nors tikimybė ir padidėjo, bet ji kolkas labai maža, todėl prireiks dar daug iPadų, ir dar daug visokių tokių versijų. Kolkas ramu, bet tendencijos aiškios. 🙂

Baigdamas rašyti supratau, kad apie nieką čia gavosi. Bet labai jau gaila ištrinti dabar. Ir paveiksliukai gi gražūs.

Gražaus savaitgalio!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: