Home > Off topic // Plepalai ir mintys > Jau seniai bekariauta…

Jau seniai bekariauta…

Šimtas metų praėjo turbūt nuo paskutinių kovų RISK žaidime… ir nors šis stalo žaidimas nėra jau toks universalus ir geras, bet vis tiek – dalis vaikystės jame liko… Tiesa, vaikystėje neegzistavo tikros taisyklės – tiesiog per naktis kelias dienas žaidžiama statant vieną prieš vieną ir mėtant tą patį vienintelį kauliuką… Vėliau atsirado jau taisyklių žinojimas, tai prasidėjo strategijos. Oij kaip smagu būdavo sudarinėti aljansus ir paskui išduoti tavimi pasitikinčias silpnas puses lemiamu metu, kad tik bet kokia kaina pelnytum pergalę. Galbūt tas faktas, kad “Riskas” trunka kelias valandas (jeigu visi žaidėjai žaidžia, o ne nosį krapštydami leidžia priešininkui laimėti kad ir per pusvalanduką) irgi prisidėjo prie ypatingo jausmo laiminti šį žaidimą? Ar yra koks kitas žaidimas, kuriame pergalė būna tokia pat ar net saldesnė nei nugalinti RISK?

Hm… Geras klausimas – net pats gerokai susimąsčiau.

Advertisements
 1. Praetor
  2011/05/18 at 00:11

  Reikia prisipažinti, gėda, bet žaisti neteko 🙂

  • 2011/05/18 at 09:49

   anokia čia gėda… jeigu būtum stalo žaidimus žaidęs XX amžiaus pabaigoje, tada gal ir gėda, o dabar RISK tikrai nebeįgalus kovoti su šiandienos universaliais stalo žaidimų naujokais. Galbūt tamstai kitas koks žaidimas kelia nostalgiškus jausmus?

 2. 2011/05/26 at 01:02

  o man negėda prisipažinti, kad Risk išbandžiau gal tik prieš mėnesį, ir tai ant PC. Nusprendžiau “gyvai” tikrai nežaisti. Yra tikrai daug geresnių žaidimų. Gaila laiko Riskui.

  “Ar yra koks kitas žaidimas, kuriame pergalė būna tokia pat ar net saldesnė nei nugalinti RISK?”
  – Yra ;)ne vienas.

  • 2011/05/26 at 09:01

   būtų labai įdomu sužinoti tavo kaip daugiau žaidžiančio nuomonę, kuriame žaidime pelnoma pergalė yra saldžiausia pačiam? Ta prasme, tokia jau tikrai vertinga, įvykis tikras! 🙂

 3. 2011/05/31 at 10:22

  yra keli žaidėjų tipai, kelis iš jų pavardinsiu.
  tie kurie žaidžia dėl pergalės ir tie kuriems svarbiausia pats procesas.
  man pergalė nėra savrbiausias tikslas aš jos nesureikšminu taigi nesinervuoju pralošęs ir nešokinėju iki lubų laimėjęs. Pats žaidimo procesas man “saldžiausias” Kas iš pergalės, jei žaidi su kokiais susiraukusiais žaidėjais, ar su tais, kuriems ištisai “paralaizis-analaizis”, taigi, daugiau nei pusę laiko prasėdi laukdamas kol kiti padarys ėjima. Tokiu atveju žaidimo procesas neįpatingai puikus. O šiuo momentu labiausiai užkabinęs žaidimas yra Nightfall.

  • 2011/05/31 at 11:10

   puikiai suprantu, ir sutinku su tuo, ką pasakei apie PROCESĄ. Visgi kuomet prie stalo susėda teisingi žaidėjai atitinkantys vienas kitą, tuomet atsiranda ir PERGALĖS malonumas – juk stalo žaidimai yra ir laisvalaikio praleidimas, ir mąstymas+logika+strategija… o pastarasis trejetas ir yra varžymosi pagrindas.

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: