Home > !RECENZIJOS > 7 Pasaulio Stebuklai // Recenzija Nr. 15

7 Pasaulio Stebuklai // Recenzija Nr. 15

Pavadinimas: 7 Pasaulio Stebuklai
Žaidėjų skaičius: 2-6
Žaidimo trukmė: apie 1 val. (skelbiama 30 min.)
Žaidimo tipas: Family
BGG reitingas: nėra tokio

Yra tokių stalo žaidimų, kurie be didelio vargo aplanko daugiau lietuviškų namų negu kritikų ir mėgėjų įvertinti ir už juos (turbūt/galbūt) geresni žaidimai, ir taip yra dėl to, kad žmonės žino per mažai apie stalo žaidimus ir pasikliauja tuo, ką jiems siūlo parduotuvės lentynos. Traukinukai yra viena subjektyvi figūra, kuri šiame tinklaraštyje apsilankiusius norėtų atversti iš, traukinukų despotiška nuomone, neteisingo kelio į stalo žaidimų rojų… Taigi, imkit mane ir skaitykit, o jei nepatinka tai uždarykit.

Už didelę dalį tokių ne itin gerų “masovkinių” žaidimų atsakinga kompanija, kuri stovi ir už galingojo “kelias į žvaigždes” ALIAS nugaros – tai TACTIC.Taip, 7 Pasaulio Stebuklai irgi yra šios paprastučius, todėl galbūt ir populiarius žaidimus kepančios firmelės vaisius.

PLIUSAI? Žaidimas yra švietėjiškas, t.y. jis moko tam tikrų dalykų – daugiausia geografinių ir istorinių, todėl kuomet prie šio žaidimo sėdi mokiniai ir mokytis nenustoję suaugę reiktų ploti katučių, nes finale visi žinos kažkiek daugiau. Žaidimas išleistas lietuvių kalba, o tai yra didelis “respektas”, pralaužiantis daugelį angliškai nekalbančių durų. Žaidžiama ant didelės ir gražios pasaulį vaizduojančios lentos, čia taip pat yra krūva spalvingų ir gražių kortelių su žymių vietovių ar objektų nuotraukomis bei klausimais apie juos. Kortelių skaičius tikrai nemažas, todėl iki “iškalimo” galėsi tikrai įdomiai pažaisti kelias ar net keliolika partijų. Kontinentams priskirtos mozaikos dalelės, kurias ir teks surinkti žaidėjui, irgi tvirtos, iš gero kartono, bei pažadina kolekcionieriaus dvasią žaidėjuje. Čia nėra konkurencijos, todėl nėra rizikos susipykti, jeigu žaidžia “pralaimėti nemokantys” kietakakčiai. Bendrai kalbant, tai šviesus, taikus ir paprastas švietėjiškas žaidimas, kur tiesiog rideni kauliuką ir atsakinėji į klausimus… simple as that.

MINUSAI? Nuo ko pradėti? Didelė lenta tikrai graži, bet ji per didelė – tuo labiau, kad ir priežasties būti tokiai didelei čia visiškai nėra. Žaidimas paremtas sėkme – rideni kauliuką ir eini išridentų akių skaičių link baltojo taško… kuriame galėsi atsakinėti į klausimus. Klausimai “juodai” neadekvatūs: viename paveiksliuke matai didžiają Kinijos sieną iš populiariausio rakurso, o kitoje – kokios nors Filipinų salos aludės rūsio lubas. Hm, vėl sėkmė, sakysi? Nuotraukos kortelėse tikrai ne pačios gražiausios – kai kurios iš jų primena turisto su muiline parsivežtus “snapshotus”. Seni žaidėjai turi didelį pranašumą prieš naujus, nes kartojasi kortelės – juk senas žaidėjas jau atpažins tą Filipinų salų aludės rūsį, ar ne? Bet čia Tactic kompanijos prieskonis – juk tą patį gali pasakyti ir apie Alias “baigtumą”. Be to, kadangi interakcijos tarp žaidėjų čia beveik nėra (išskyrus tai, kad reikia kaimynui klausimus perskaityt), žaidėjai pasileidžia į plepalus ir žaidimo nebeseka. To nebūna pirmoje žaidimo fazėje, kada visiems kartais net labiau nei atsakinėtojui įdomu pasižiūrėti į paveiksliuką ir bandyti nuspėti, kas ten yra – čia išvengti bet kokios pagalbos iš išorės suteikimo beveik neįmanoma (visi žaidėjai, nori-nenori, kažkaip sureaguoja pamatę slaptą atsakymą, pvz.: “hm, aaa – taigi čia ten!” arba “o, geras, taigi turiu šitą fotkę iš kelionės”). 7 Pasaulios Stebuklai yra per daug paprastas ir sėkme bei laime grįstas žaidimas, todėl nenustebk, kad jo po kurio laiko nebežaisi nei tu, nei tavo vaikai…

KAIP ŽAIDŽIAME? Pacituosiu pačius Tactic: “Kaip gerai jūs žinote visus pasaulio stebuklus? Žaisdami šį žaidimą – keliausite aplink pasaulį ir išvysite daugybę nuostabių žmogaus rankų ir gamtos kūrinių. Jums teks atsakyti į įdomius klausimus apie įvairius pasaulio stebuklus. Dar daugiau spalvų žaidimui suteikia Septyni senovinio Pasaulio stebuklai – kiekvieno žaidimo metu, apie juos sužinosite daugybę naujų faktų. Laimi tas žaidėjas, kuris pirmasis sudeda visą dėlionę. Tereikia truputėlio žinių, sėkmės bei rizikos, ir jūs užkariausite Pasaulio stebuklus!“.

Tai dabar leiskite padiskutuoti paryškintais klausimais. Klausimai tikrai ne visi yra ĮDOMŪS, kaip teigia Tactic – kai kurie iš jų nei įdomūs, nei naudingi, nei… juokingi ar kaip kitaip reikalingi nešioti ant pečių. Įvairių pasaulio STEBUKLŲ sąvoka irgi diskutuotina, nes peržvelgus korteles galima drąsiai tokiu “stebuklu” pavadinti ir Šilainių mikrorajoną (ypač vaizdelį iš malūnsparnio), o ir faktai ne visi NAUJI – ypač žaidėjui, kuris žaisdamas kažkelintą kartą vėl ištraukė kortelę su Filipinų aludės lubomis ir žino atsakymą į klausimą “iš kokio medžio buvo pagamintos laivo grindys, su kuriuo į tą Filipinų aludę atplaukė Madagaskaro genties vadas?“… Ir dar buvo paminėta RIZIKA – nelabai supratau, kur čia jinai? Galbūt momente, kada reikia rinktis – sukti ar nesukti ratuką, priimti ar nepriimti klausimą? Sukant teks atsakinėti, kaip ir priimant/išklausant klausimą, tuo tarpu nedarant to nereikės nei atsakinėti, nei… laimėt žaidimą. Mažiausiai rizikuoja tas, kas lieka namie ir nežaidžia 7 Pasaulio Stebuklų.

Norintiems pasigilinti prieš perkant galima ir taisykles paskaityti – jos yra čia.

Ir pasigilinus noriu priminti, kad norintiems išmokti įdomių faktų reikia knygas skaityti, o ne tokius “bug’ovus” žaidimus žaisti. Kita vertys, 7 Pasaulio Stebuklai galima pakeisti kitais žaidimais: kortelių spėliojimo malonumą (be, žinoma, aleliuja ALIASo) puikiai ir išbaigtai dovanoja DIXIT, keliauti po pasaulio žemėlapį galima su RISK ar PANDEMIC (po europą – ir su Ticket to Ride Europe), šio to išmokti naudingo geografijoje galima su irgi lietuviškai išleistu UPPSALA, o SCRABBLE pamokys lietuvių kalbos gramatikos.

Žaidimo kaina yra apie 70-80 Lt, todėl natūralu, kad puolame jį lyginti su kitais tos pačios kainos segmento žaidimais… ir šiuose lyginimuose jis gauna į skūrą. Kaip reikiant gauna.

*Žaidimo idėja: 6/10
*Taisyklių paprastumas: 9/10
*Taisyklių perpratimas: 10/10
*Žaidimo išvaizda: 8/10
*Žaidimo elementų kokybė: 8/10
*Žaidimo lauko ir taisyklių dizainas: 8/10
*Žaidėjų patirties įtaka: 4/10
*Azarto lygis: 4/10
*Pabodimo faktorius: 4/10
*Žaidimo kainos ir vertės santykis: 5/10
BENDRAS REZULTATAS: 66/100

Dar kartą pasikartosiu – 7 Pasaulio Stebuklai, traukinukų nuomone, yra taikus ir paprastas švietėjiškas žaidimas, kur tiesiog rideni kauliuką ir atsakinėji į klausimus…

Tačiau privalau pakartoti ir tai, kad šį nei vakarėliui (per lėtas ir ne toks gyvas), nei rimtai partijai (nerimtas, skylėtas, be strategijos) netinkamą žaidimą būtų galima pirkti nebent tada, kai jo kaina per kokias nors akcijas pasiektų 25-35 Lt ribą. Tokiu atveju, bus ir dovana, ir tam kartui pažaisti visiems bus smagu (įdomiausios kelios pirmos partijos, kol nesužaidžiamos visos kortelės – paskui jau kartojasi ir…). O ir kaina kaip kokios nors knygos “sužinok įdomių faktų apie naujus ir senus pasaulio stebuklus”, tik žaidimą žaisti smagiau nei knygą skaityti…

Advertisements
 1. 2011/02/12 at 01:30

  tai jau tikrai, geriau pirkti 7 Wonders 😉 tas tai tikrai geras.
  ir kaip tau negaila laiko tokiem žaidimams rašyti apžvalgas?

  • 2011/02/12 at 20:23

   7 Wonders dar nebandžiau, bet jau teko girdėti kontrastingų komentarų. O dėl laiko, tai manau, kad traukinukų pareiga apšviesti apie viską tuos, kurie nežino, ką rinktis 🙂 kaip sakant, kiekviena išgelbėta žaidėjo siela čia skaitos :))

 2. Anonymous
  2012/12/31 at 00:02

  labas. atsidūriau čia ieškodama išsamesnių 7 pasaulio stebuklų žaidimo taisyklių, nes aprašas labai lakoniškas.gavom dovanų, tai visgi bandysim žaist, bet neaišku ką daryt pvz jei papuola klausimas iš to kontinento, kurį jau turi t.y. vis tiek atsakinėti, ar traukti kitą kortelę? ir jeigu atsakai į klausimą, ir jau gali eit į kitą žemyną tai kam atsakinėti į tos pačios kortelės kitus klausimus?būtų faina, jei kas nepatingėtų paaišint 🙂 ačiū

  • 2013/01/02 at 13:25

   kadangi pats žaidžiau labai senai, tai sunku pasakyt, koks čia teisingas atsakymas 🙂 iš esmės, šis žaidimas yra gana žemo lygio (kalbant stalo žaidimų terminais), todėl neaiškias taisykles galite pasitobulinti patys, t.y. nuspręsti, kas bus daroma vienu ar kitu žaidimo taisyklėse nepaaiškintu atveju. Šiaip aš būčiau už tą sprendimą, kad tas pats klausimas būtų nebeužduodamas, arba pašalinamas iš žaidimo išvis.

 1. 2011/07/12 at 18:27
 2. 2011/10/19 at 14:44

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: