Home > Naujienos // News, Off topic // Plepalai ir mintys > Atgaivink senus stalo žaidimus

Atgaivink senus stalo žaidimus

Kaip iš nemėgstamų žaidimų pasigaminti naujus įdomius žaidimus

Kalėdos ir visos aplink jas esančios dienos yra viena didelė šventė, kuomet mano skrandis prisipildo balta (ir ne tik) mišraine… Ir tuomet pupsėdamas iš pilnumo bandau suburti namiškius ar į svečius užsukusius draugus (kuriuos būtina irgi pamaitint mišraine) prie stalo, kur tuoj padėsiu kokį nors žaidimą… Praveriam spintelės dureles ir ką ten randame? Visų pirma, tai žaidimus, kuriuos smagu žaisti ir tau, ir kitiems, ir kurių pakuočių nuzulinti kampai byloja apie dažną partiją. Tai ir Tobago, ir Dixit, ir Zooloretto… Tačiau ką dar matai?

Ogi krūva apdulkėjusių stalo žaidimų, kurie kaip nutrenkti vaikystės žaislai niekada nemato dienos šviesos… Jie tiesiog guli ten ir merdėja, nes kuomet šalimais yra geresnių variantų, vargu ar rinksies blogesnį, tiesa? Nupučiu dulkes ir perskaitau pavadinimus Monopoly ir Scrabble

Apie “monopolius” mano nuomonė jau išsakyta ir netgi papildyta, o štai Scrabble nors ir nėra blogas žaidimas, bet vis tiek niekaip negauna sau laiko ant stalo. Ką daryt?! (jeigu sugebi čia išgirsti Radži balsą, tuomet išties suvoki situacijos dramatizmą).

Sprendimas yra… ir jį siūlo toks keistuoliškas tinklapis Boardgmae-remix-kit. Už nedidelę kainą galima nusipirkti atsakymą į klausimą, ką gero nuveikti su tokiais pabodusiais stalo žaidimų senoliais kaip Monopoly, Scrabble, Trivial Pursuit, Cluedo ir pan. Kaip tai daroma aprašyta šiame PDF faile. Džiugina ir kaina: už tris britiškus svarus gauni 25 naujus žaidimo variantus, bet nebūtina dabar pulti ir pirkti viską, ką tik užrada traukinukai… Nežinau ar susilauks šis stalo žaidimų remiksavimo sprendimas sėkmės, tačiau viena galiu garantuoti – jis įkvėps stalo žaidimų entuziastus pačius išgalvoti ir kurti naujas taisykles, o vėliau tomis idėjomis ir sprendimais su žmonėmis nemokamai dalintis ne kur kitur, o BGG. Amen.

Pasidomėk ir pats: www.boardgame-remix-kit.com

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: