Home > Off topic // Plepalai ir mintys > atsiprašant MONOPOLIO

atsiprašant MONOPOLIO

Monopolistai, nepykit – juk Šv. Kalėdos!

Nori nenori, bet turiu pripažinti, kad recenzija Nr.13 yra šiek tiek per “aštri”. Aš vis dar esu tos pačios nuomonės, kad jokiam stalo žaidimų ūkiui (suprask, šeimai, kuri žaidžia stalo žaidimus) nereikia nė vieno monopolio, tačiau… o ką jeigu tau šis žaidimas iš tikro patinka? O ką jeigu tu tikrai smagiai leidi laiką, kuomet praėjus dviem valandom nuo žaidimo pradžios tu vis dar rideni kauliuką ir eini ratais be jokios strategijos ir mąstymo?

Hm, įdomu, kodėl žmonėms patinka Monopoly?

Kaip man pataria viena šauniausių familijų pasauly iš The Board Game Family, šito Monopoly žaidimo pirkimo priežastys yra trys:

 1. Žmonės perka pažįstamus ir girdėtus žaidimus, su kuriais jau yra susidūrę arba su kuriais yra užaugę;
 2. Dauguma apsipirkinėja supermarketuose, o ten be Monopoly rasi vos kelis kitus rimtesnius stalo žaidimus;
 3. Žmonėms patinka ne pats žaidimas, o jo tematika (pvz.: “Auksinis” monopolis, Lietuviškas monopolis su Gedimino prospektu, Disnėjaus monopolis su undinėlėmis ir šrekiukais; ir t.t.).

Tai dėl kurios iš šių priežasčių monopolis atkeliavo į tavo namus?

Aš rimtai, man labai įdomu – darau tam reikalui net apklausą. O gal aš ir vėl neįvertinu monopolio galybės ir erzinu jo fanus savo skaudžiais pastebėjimais? Mano aplinkoje yra keletas žmonių su monopoliais (už vieną iš tokių pirkinių netgi esu atsakingas aš pats), ir galiu ant vienos rankos pirštų parodyti, kiek kartų šis žaidimas buvo žaistas. Kaltas aš pats, nes parodau kitus žaidimus tiems “monopolistams” ir nuo to laiko šio įrašo žvaigždei lieka mažai dėmesio…

Tik patys mažiausieji lieka ištikimi monopoliui, ir laiptinėje su draugais arba per vaikų gimtadienius ima ir žaidžia šį pinigus mylėti ir kaupti nuo mažų dienų mokantį žaidimą.

Ir visgi, kokios alternatyvos? Jų tikrai yra! Pažiūrėk nuostabų Scott’o tyrimą, kuriame jis siūlo alternatyvius stalo žaidimus kiekvienam iš populiariojo monopolio sudedamųjų elementų. Pvz.: jeigu tau patinka kaupti korteles, tai išbandyk geriau jau Zooloretto; jeigu patinka pirkliauti, tuomet išbandyk Kataną ir t.t. Žodžiu, dėkoju Scott’ui už tokią nuostabią apžvalgą ir rekomenduoju visiems, kas turi laisvas 17 minučių. Ir kas supranta angliškai… Žiūrim:

Beje, jeigu po tokio ilgo ir nuolankaus mano bandymo praplauti smegenėles (net nežinau kodėl tai darau) jautiesi taip, kad tuoj pravirksi, tai stop – nereikia čia tų ašarų. Apsilankyk oficialiame Monopolio puslapyje ir atgauk tikėjimą juo. Tą gali padaryti čia. <…> Tačiau jeigu nutiko taip, kad dabar esi visiškame pasimetime, tai rekomenduoju pasižiūrėti į TOP10 žaidimų, kurie tau suteiks tikrai žymiai daugiau malonumo.

P.S. štai kaip monopolis prisitaiko prie šiandieninio “pirkėjo/žaidėjo” – pasižiūrėk ČIA.

Advertisements
 1. 2010/12/29 at 00:21

  nėr ką čia atsiprašinėti. monopolis yra ir bus perkamas dėl žmonių tingėjimo (reik taisykles skaityt)ir nežinojimo ir nenorėjimo sužinoti apie kitus žaidimus. manau beveik kiekvienas pažaidęs bent jau kataną ar carcassone vargu ar norės gįžti prie monopolio. bet kiekvienam pokyčiui reikalingas postūmis. o tai jau mūsų užduotis 😉

  • 2010/12/29 at 09:16

   “tai jau mūsų užduotis” – good point! 🙂

 2. Anonymous
  2012/01/01 at 22:19

  kiek mono polis kainuoja sis ?

 1. 2011/01/05 at 15:17
 2. 2011/01/11 at 18:42
 3. 2011/03/01 at 11:16
 4. 2011/03/15 at 10:09
 5. 2011/05/31 at 21:54

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: