Home > Off topic // Plepalai ir mintys > Niekam nežinoma žemė // Off Topic

Niekam nežinoma žemė // Off Topic

Kadangi daugiau laiko pastarasias dvi savaites praleidau prakaituodamas prieš TV ekraną negu kokioje sporto salėje (su krepšinio kamuoliu), supratau, kad galima “sportuoti” ir kitaip. Turkijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas surijo visas laisvas minutes ir dar atėmė kelias iš visokių darbų ir planų, todėl ne nuostabu, kad viską valdo šiuo metu mintys apie krepšinį, lietuvių rinktinės stebuklus ir… oi, visai pamiršau stalo žaidimus.

Anyway, mintis tokia – Lietuvoje gyvena 3 milijonai krepšinio fanų, iš kurių jau kokie 48 tai tikrai žaidžia stalo žaidimus (daugiau nepažįstu, o gandais tikėti nesinori). Tai ar ne mintis padaryti kokį žaidimą apie krepšinį? T.y. sportinis stalo žaidimas krepšinio tematika! Juk čia toks universalus dalykas, kurį galima būtų pajungti į krepšinio klubų “merchandise” grupę, pvz.: firminis monopolis su Žalgirio atributika – visas Žalgiropolis. Arba LKL “aliaso” principu – pavaizduok man Timinsko dvitaškį, prašau!

Pabandau geras dvidešimt minučių pakrapštyti “vuold vaid vebą” ir nerandu jokių normalių stalo žaidimų su krepšinio prieskoniu. Juokas juokais, bet pirmas už akies užkliuvęs NBA-opoly yra… juokingas. Nacionalinė Amerikos krepšinio asociacija yra toks didelis pinigų darymo mašinas (vyr.giminės), kad jiems tikrai ne stalo žaidimai galvoje – ima seną gerą monopolį ir užbrendina komandų emblemomis. FAIL.

Ok, einame į stalo žaidimų meką – BGG. Kas ten gero? Su paieškos žodžiu “basketball” gaunu keletą pasiūlymų, iš kurių aukščiausią reitingą (net 1533) turi žaidimas Status Pro Basketball Žaidimas net 1972 metų, todėl nenuostabu, kad jį sudaro labai daug teksto ir labai mažai spalvų ir piešinukų… Hm, gal ir negražu taip šnekėti apie senesnį už tave žaidimą, bet vis tiek – FAIL.

Na ir tiek linksmybių – visi kiti BGG radiniai tokie nesuprantami. Arba pačių žaidėjų piešiniai ir fantazijos vaisiai, arba visiškas low-budget. Tenka ieškoti kitur…

Mano liūdesį tęsė kitas radinys – jeigu 72-ųjų metų žaidimas vadinamas seniena, tai kaip pavadinsi “perleistą” iš naujo 37-ųjų žaidimą? Paveikslėlių trūkumas neleidžia net nuspėti, kokio čia tipo žaidimas (spėčiau, kad kortos, bet piešinuke įžiūriu kažkokią medinę lentą)…

Amazon pasiūlo medinį “loginį” žaidimą… kuriam galas mano rankose ateitų po 15 minučių. Gal ir gerai – juk tai būtų žaidimas, kurį iš rankų į rankas perdovanotų visa krūva žmonių, ar ne? 🙂 Tiesiog medienos gabaliukas, koks visais laikais buvo laikomas stilinga dovana turtingų tėvų ikimokyklinio amžiaus vaikams… FAIL ir tiek. Kas toliau?

Keista, bet “gūglindamas” radau “how to make a basketball board game” beveik tiek pat kartų, kiek ir bendrai bet ką panašaus į žaidimą. Taigi gal ne vienas aš norėčiau rankoje laikyti Šaro kortą ir vėliau išridenus kauliukus nukalti priešininką su Panathinaikos hale… Arba dėlioti kokią nors rungtynių eigą vienas prieš vieną dėliodami kortas su veiksmais, pvz.: “metimo iš po krepšio” kortą kertu su “bloko bandymas”, tada ridenu kauliuką ir išridenu skaičių, kuris reiškia, kad visgi subaudavau… Tada kitas žaidėjas meta kitą kauliuką ir arba pataiko baudą, arba ne… Nu kažkaip taip. Hm?

Jeigu būčiau žaidimų dizaineris, krepšinio tematika žaidimą daryčiau siaurai auditorijai (bet juk tai nepelninga…). Tarkim “EUROLYGA”. Minusai akivaizdūs: reikia tartis su klubais, kad gautum leidimus naudoti jų logotipus, žaidėjų info ir t.t., o be to po metų (o kartais net ir sezono metu) viskas keičiasi. Hm, ok – nereikia prisirišti per daug. Tarkim, tebūnie žaidimas, kur tu esi jaunas aštuoniolikmetis ir turi rinkti taškus, patyrimo balus ir kitus dalykus, kad pirmas surinktumei 20 taškų ir taptum pasaulinio lygio žvaigžde. O kaip tai daryti? Iškviesti varžovus dvikovai, tsakant mūšiui – vienas prieš vieną iki vienuolikos! Kas laimi, tas paima iš kito kokių nors garbės taškų, kai surenka jų labai daug, tada važiuoja į NBA (nes ten garbėtroškos greit prigyja)… arba lieka savo kieme ir visą laiką tobulina kokį nors vieną įgudį, pvz.: kamuolio blokavimą ar tritaškių pataikymą. Nu kažkokia nesąmonė gaunas…

Bet gal todėl, kad aš nesu žaidimų dizaineris? O gal niekam ir nereikia krepšinio tematikos ant stalo? Nes netgi nesu tikras ar man pačiam to reiktų?

hm…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: